בסלון של סלומון


אחת השאלות שאני הכי שונא ששואלים אותי היא "אתה חי טוב אתה, הא?" התשובה המיידית שלי היא תמיד "אני חי נכון". אני לא אוהב שאנשים מסיקים מה המצב הכלכלי שלי על סמך העובדה שיש לי ממרח פסטו במקרר. אז נכון שאנחנו סטודנטים ולסטודנטים טיפוסיים זה נדיר שיש במקרר מותרויות כמו ממרח זיתים או לימונים כבושים אבל אצלנו זה פשוט בא על חשבון דברים אחרים שאנשים נורמלים קונים. בפעם האחרונה ששמעתי את השאלה הזו זה היה אחרי שסיפרתי למישהו שיש לנו עוזרת שמנקה את הדירה אחת לשבועיים. זה לא אומר שיש לנו כסף מיותר לשלם לעוזרת- זה אומר שאנחנו סתם עצלנים מכדי לנקות את הדירה בעצמנו. אגב, הקטע הזה עם העוזרת הוא גאוני- הוא צימצם את אחוז המריבות בדירה לכלום, אם פעם הייתי כועס על תומר שיש מלא כלים בכיור- היום אני יודע שעד מחר הם יעלמו… בכל מקרה אנחנו עדיין סטודנטים וגם אני שעובד הכי הרבה מבין שלושתינו אין לי חשבון בנק בשוויץ עם מלא כסף אז תפסיקו להיכנס לנו לכיס, אנחנו לא חיים טוב, אנחנו חיים נכון.

מותרות

מותרות

בואו תשמעו קטע לגבי העבודה שלי: בכל יום בשתים עשרה אנחנו יוצאים לאכול צהריים באיזו מסעדה באיזור העבודה שלנו. זה יישמע לכם כמו צרות של עשירים אבל לכולם נמאס כבר מהמסעדות ואנחנו מחכים כבר כמה שנים לחדר אוכל שייבנה בקרוב. עכשיו, תעצרו רגע את המחשבה הזו של "איזה בכיין הוא- כל יום מסעדה אחרת והוא מתלונן" אבל קחו בחשבון שזה מאד מוריד את הערך של מסעדות. פעם ללכת למסעדה היה ביג דיל, היום כשיש אירוע למישהו במשפחה או מהחברים והם רוצים לצאת לחגוג במסעדה- זה כבר לא מעניין. טוב, אתם צודקים- אני בכיין.

בכל מקרה, הסיפור הוא כזה: יש מסעדה אסייאתית צמודה לבניין שבו אנחנו עובדים שרוב האנשים לא אוהבים לאכול בה ביום יום. הרבה אפילו יעדיפו את כל המסעדות באיזור על פניה. הבעיה מתחילה ביום רביעי כשמגישים שם מנה של סטייק סלמון בתור מנת היום התפריט העסקי (מנה שבדר"כ עולה יותר ולכן לא נכללת בעסקית). עכשיו אולי זה אני, אבל סטייק סלמון זה לא המעדן הכי טעים שיש על הפלנטה הזאת ובטח שלו שם ובכל זאת ניתן לראות עשרות עובדי אלביט מסתערים על פתחה של המסעדה הקטנה במרדף אחר סטייק הסלמון (או הסלומון כפי שאנשים מוזרים קוראים לו) בכל יום רביעי בשתיים עשרה או'קלוק, וכבר ארבע שנים שאני שומע בכל יום רביעי אנשים מזכירים אחד לשני משמונה בבוקר שהיום הולכים לאכול סטייק סלמון. אז מה הקטע פה בעצם? אני טוען שזה הכל בגלל שאנשים אוהבים להרגיש שהם מנצחים את המערכת. עצם העובדה שהם מקבלים משהו שעולה יותר אבל היום ספציפית הוא במחיר מבצע (אפילו שזה היום ספציפית אבל כל שבוע) גורם להם להרגיש טוב עם עצמם. אני מאמין שגם אם היה שם שניצל ב-60 שקל ובכל יום שני הוא היה נכלל בעסקית אז אנשים היו מדברים על שניצל כל היום.

אבל זה ורוד

אבל זה ורוד

 

נ.ב.

הפועל לקחה גביע. רק רציתי לציין.

נ.ב. 2

אודי- תשלים: שוב אנחנו כאן…

 

רן גרינפלד – דג זהב
הדירה

Tags: , , ,

, , ,

  1. אין תגובות.
(will not be published)
  1. No trackbacks yet.