אין טרנט


חזרתי הערב הביתה, אחרי יום עבודה ארוך וגיליתי שאין לי אינטרנט (!!!), המחשב התנתק מהחיבור האלחוטי ועל מנת להתחבר מחדש אני נדרש בסיסמא. כמובן שהבן-אדם היחיד שיודע את הסיסמא נמצא כרגע על חוף ים ואוכל אננס טרי (ויסכימו איתי גם כל  המתווכחים הכרוניים- זה הפרי הכי טעים שיש). אין בעיה, אני אשלח לו sms והסיסמא תישלח אליי במהירות האור. רק שאז נזכרתי בבעיה- כמה שעות קודם לכן, תומר התקשר אליי וסיפר לי שהטלפון שלו נגנב/אבד (תוך פחות מיומיים, זמן שיא לישראלים בתאילנד). אין מה לעשות, מרפי ואני חברים טובים (אפילו שאני מעדיף גינס על מרפי'ס). אנחנו גם ככה לא רואים טלויזיה בבית אז אינטרנט הוא האלטרנטיבה ההכרחית שלנו.

אז איך זה שאני מחובר וכותב? ככה: התקשרתי לבזק בינלאומי ושאלתי אם יש פתרון לסיטואציה המגוחכת הזאת והבחורה בצד השני של הקו הסבירה לי שאני יכול להתחבר למודם ישירות, כל מה שאני צריך זה למצוא כבל רשת. לכו תמצאו משהו בדירה שלנו. אז אחרי שמצאתי כבל כלשהו וניסיתי לחבר אותו בין המחשב למודם, הבנתי שזה לא כבל רשת (מה שמדהים זה שלמרות שהחיבור לא מתאים הצלחתי לדחוף אותו גם למחשב וגם למודם) והמשכתי לחפש כשהמוקדנית עדיין על הקו עם סבלנות מפתיעה .בסוף מצאתי אחד. בעיה חדשה – המחשב בצד אחד של הדירה והמודם בצד השני. לאחר מאמצים רבים הצלחתי ליצור מערך מפואר של כבלים המתוחים לאורך כל הדירה (מצורפות תמונות בשביל להמחיש).

צד א' - המחשב

צד א' - המחשב

הסברתי למוקדנית הסבלנית שההבנה שלי במחשבים גובלת בהבנה שלי בקרלינג (נו, הספורט הזה שזורקים דיסקיות על קרח ואז כמה אנשים רצים אחרי הדיסקית עם מגב. זה כמו לשחק גולות רק יותר גדול, הקיצר עזבו אותכם). הסבלנות שלה עמדה במבחן נוסף כשהיא נאלצה להמתין עד שהמחשב האיטי ברמות בלתי סבירות שלי יאתחל את עצמו- תהליך שלוקח רבע שעה בערך. היא הסבירה לי בצורה מאד פשוטה איך להכנס עם יוזר וסיסמא של מנהל מערכת ולשאוב משם את הסיסמא לאינטרנט האלחוטי. הבעיה הנוכחית- תומר, הגאון מחשבים הזה, שינה גם את הסיסמא של מנהל המערכת. משמעות העניין – אני צריך להמשיך לגלוש כשהדירה מלאה בכבלים ונראית כמו מסלול מכשולים. השאלה היחידה היא תוך כמה זמן אני אתקל באחד הכבלים ואשבור את האף ואת המודם.

צד ב' - המודם

צד ב' - המודם

אז עכשיו אני יושב לי רגוע, מול האינטרנט כשמאחוריי בלאגן מטורף, טוחן דוריטו'ס ולבאנה ומחפש איך להעביר את הזמן עד שתומר יחזור או עד שדור יגיח לכמה דקות. מעניין את מי מהם אני אראה קודם…

 

נ.ב.

בזמן שתומר מנהל דו שיח באנגלית עם פחי אשפה בנתב"ג (ראו בפוסט וידאו של תומר) אני מתקדם עם היפנית. מעניין אם הוא גם ממשיך עם זה במקביל או שנשבר לו והוא עבר לגחמה חדשה כמו ללמוד כתב ברייל או משהו.

רן גרינפלד – טכנופוב
הדירה

Tags: , , ,

, , ,

 1. #1 מאת גל אבנת ב 18 ביולי, 2009

  אני לא מבין אותך רן, שנינו למדנו בצבא שהדרך הכי טובה לפתור בעיות עם מחשבים היא לצעוק "איגור!!!" ואז הבעיה נפתרת, ואתה הולך ומתקשר לכל מיני מוקדניות….

  • #2 מאת רן ב 19 ביולי, 2009

   גל, נכון שאיגור היה פותר הכל אבל בזמני היה יותר פשוט לכרוז לסטס או לצוקר או בשמם המוכר "סטסוצוקר".
   ומושו, תודה על הפירגון, אוהב אותך. אגב, הגעתי למילה ביפנית שנשמעת כמו "מושו".

 2. #3 מאת מו-שו ב 17 ביולי, 2009

  חחחחחחחחחח אתה הורג אותי מצחוק כל פעם מחדש…

  או או או או אואו או
  מ-ו-ש-י-ק-ו שטטטטרןןן

(will not be published)
 1. No trackbacks yet.